Pucharowa inauguracja "na szóstkę"

Udanie rozpoczęli rozgrywki w ramach regionalnego Pucharu Polski zawodnicy KS Żórawina. W pojedynku z Polonią Wrocław odnieśliśmy pewne 6-bramkowe zwycięstwo.

Goście stawili się w 10-osobowym składzie, co niemal zobowiązywało nas do odniesienia wysokiego zwycięstwa. Od początku meczu mieliśmy sporą przewagę, a akcje gości ograniczały się do pojedynczych wypadów na naszą połowę. Dużo spustoszenia w szeregach defensywnych gości siały zagraniaza linię obrońców. Strzały oddawali m.in. Przemek Kiełcz i Mateusz Tetłak. Wynik w 20. minucie otworzył jednak najbardziej aktywny Mateusz Drabicki, który udanie zaprezentował się w oficjalnym debiucie. Do przerwy, mimo przewagi gospodarzy, wynik nie uległ zmianie. Brakowało szczęścia, gdy świetne uderzenie zza pola karnego oddał Kamil Kaczmarek i piłka trafiła blisko spojenia słupka z poprzeczką. Ponadto kilka razy naszych zawodników zawodziła celność.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od trzech mocnych ciosów, trafiali kolejno Kamil Kaczmarek, "Aruna" i "Drabi". Mimo wysokiego prowadzenia nadal atakowaliśmy coraz bardziej zmęczonego przeciwnika, co pozwoliło na kolejne groźne akcje. Niestety w kilku ,wydawałoby się prostych sytuacjach, nie zawsze piłka znajdywała drogę do siatki. Bramkę zdobył Filip Żmijowski, ale zdaniem sędziego w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej. Ostatecznie gole zdobywali Mateusz Drabicki, który skompletował debiutanckiego "hat-tricka" oraz Przemek Kiełcz, pokonując bramkarza Polonii spektakularnym lobem. Wynik 6:0, mógł być z pewnością wyższy, ale najważniejszy był awans do kolejnej rundy i przećwiczenie pewnych wariantów gry ofensywnej i defensywnej.

Już w niedzielę o 14:00 jedziemy do Radwanic, gdzie spotkamy się z tamtejszym Kolektywem w ramach 1. kolejki Okręgówki. Serdecznie zapraszamy na mecz !