Transfery - lato 17/18

Już jutro oficjalnie zaczynamy sezon 2017/18, tymczasem chcielibyśmy poinformować o ruchach kadrowych, do których doszło w przerwie między rozgrywkami.

Z KS Żórawina zdecydowali się pożegnać Bartłomiej Skowroński i Daniel Drozd. Obaj zawodnicy reprezentowali barwy klubu z Żórawiny przez 2 lata, zaznaczyć należy jednak, że Daniel ostatnie dwie rundy spędził na wypożyczeniu w drużynie Wratislavii Wrocław. Od tego sezonu zdecydowali się jednak grać poza naszym klubem - Daniel wnajbliższym czasie zagra w Starym Śleszowie, natomiast Bartek wybrał grę w IV-ligowym klubie ze Świdnicy, którego jest wychowankiem. Zarówno Daniel, jak i Bartek grę w naszych brawach łączyli z pracą z młodzieżą KS Żórawina. Obu zawodnikom serdecznie dziękujemy za wszystkie występy w naszych barwach i szczerze życzymy powodzenia w nowych klubach.

Do drużyny udało się ściągnąć 3 zawodników. Pierwszym z nich jest Tomasz Kozimor. Środkowy obrońca, który w poprzednim sezonie występował w Energetyku Siechnice, z pewnością okaże się sporym wzmocnieniem naszej defensywy. Swoim spokojem i wysokimi umiejętnościami da wiele ekipie Jacka Imianowskiego i zagwarantuje solidną grę w tyłach. Kolejnym wzmocnieniem jest Mateusz Drabicki. Były gracz chociażby GKS Kobierzyce, mimo młodego wieku, posiada już spore doświadczenie i nie mniejsze umiejętności. Możemy liczyć, że okaże się dobrym transferem, zwiększającym siłę ofensywną naszej drużyny, co udowodnił dobrą formą w meczach sparingowych. Ponadto do klubu trafił bramkarz Łukasz Cięciara, który do tej pory występował w Starym Śleszowie. Łukasz będzie walczył o miejsce między słupkami z Cezarym Deryńskim. Młody goalkeeper z pewnością postawi starszemu koledze twarde warunki rywalizacji, co pozytywnie wpłynie na siłę zespołu.

Przy okazji krótkiej prezentacji nowych zawodników, ponawiamy zaproszenie na jutrzejszy mecz Pucharu Polski z Polonią Wrocław, którego start zaplanowany jest na 16:00 w Żórawinie.