Zapowiedź 19. kolejki

Wyjątkowo, bo już w piątek 29. kwietnia, rozpocznie się kolejka numer 19. W ramach tej serii gier zawodnicy KS Żórawina staną przed wyjątkowo ciężkim zadaniem, bowiem do Żórawiny zawita Rapid Domaniów. Gracze tej drużyny od dłuższego czasu są w dobrej dyspozycji i na pewno nie zamierzają oddać punktów bez walki. Z drugiej strony, podopieczni Jacka Imianowskiego zrobią wszystko by pozostać na czele tabeli, a gwarancją takiego rozstrzygnięcia będzie jedynie zwycięstwo. Z pewnością w niedzielę o godzinie 17.00 warto wybrać się na obiekt przy ulicy Wrocławskiej, bo emocji nie zabraknie. Jak zostało wspomniane na początku artykułu pierwszy mecz 19. kolejki zaplanowany jest na piątek ( godz. 18.30) . Wtedy na boisko wyjdą reprezentacje Solnej i Radwanic. Oba zespoły prezentują w ostatnim czasie przyzwoitą formę i widzowie, którzy pojawią się na tym meczu, mogą oczekiwać wyrównanego spotkania. Inna drużyna z gminy Kobierzyce, wicelider Polonia Jaszowice, zagra w Rzeplinie. Faworytem tego meczu są z pewnością goście. Tym bardziej, jeżeli weźmiemy pod uwagę problemy kadrowe Odry (na mecz w Kuropatniku Odra pojechała "gołą" jedenastką) . Ważnym spotkaniem dla układu dolnej części tabeli jest mecz Podgaju z Jegłową, gdzie gospodarze mają w planach odbicie się po pogromie w Jaszowicach, a tym samym przybliżyć się do utrzymania w A klasie.

Sezon wkracza więc w decydującą fazę. Mimo, że do końca rozgrywek pozostało jeszcze 8 kolejek, to wiele drużyn ma o co grać, a każdy brak zaangażowania którejkolwiek z drużyn walczących o awans lub utrzymanie, będzie zapewne wykorzystywany przez oponentów.