Zapowiedź 20. kolejki

Nie opadły jeszcze emocje związane z pierwszomajowym meczem KS Żórawina - Rapid Domaniów, a zbliża się kolejny ciężki sprawdzian dla podopiecznych Jacka Imianowskiego. Tym razem udadzą się oni do miejscowości Osiek, gdzie zmierzą się z rezerwami 3. ligowej Foto-Higieny. Mimo, że pozycja ligowa tej drużyny nie jest zbyt wysoka, to Foto-Higiena jest groźną drużyną dla każdego . Wystarczy chociażby wspomnieć zwycięstwo tej ekipy podczas kwietniowego starcia w Jordanowie, gdzie nikomu o punkty nie jest łatwo. My z kolei liczymy na powroty kluczowych zawodników i na większą możliwość rotacji przez naszego szkoleniowca, a tym samym zwiększenie siły ognia KS Żórawina. W niedzielne przedpołudnie zapowiada się więc ciekawy mecz. Wszystkich chętnych zapraszamy do Osieku, bo emocji z pewnością nie zabraknie !

Podczas tej kolejki swoje spotkanie rozegra również walcząca o awans drużyna Polonii Jaszowice. Podopieczni trenera Jasińskiego zmierzą się na własnym boisku z Nefrytem Jordanów. Jeszcze dwa miesiące temu ciężko byłoby wskazać faworyta tego meczu, ale wobec słabszej formy drużyny z Jordanowa, to gospodarze wydają się być teoretycznie bliżsi 3 punktów. Należy jednak pamiętać, że Nefryt to w dalszym ciągu silny zespół, który potrafi wyprowadzać groźne akcje i nie bez powodu przez wiele tygodni utrzymywał się na czele stawki w naszej grupie. Tak więc mecz na szczycie w Jaszowicach zapowiada się bardzo ciekawie. Nie mniej interesujące wydają się być dwa kluczowe mecze dla rozstrzygnięć w dole tabeli. Spotkania Jegłowa - Rzeplin oraz Pęcz - Podgaj będą typowymi grami o "6 punktów". Każda z tych drużyn znajduje się w strefie spadkowej lub w jej bliskim sąsiedztwie i dlatego wszystkie te zespoły potrzebują punktów jak powietrza. Jednak nikt nie zamierza oddawać ich za darmo... Ciężko o punkty dla gości będzie w Kuropatniku, gdzie Gromnik będzie podejmował zespół z Solnej. Mimo, że Galaktikos są w wysokiej formie, to gospodarze nie zwykli tracić punktów na własnym boisku. Interesująco zapowiadają się również starcia Rapidu z Orłem Pustków Wilczkowski i Radwanic z Wierzbicami. Każda z tych drużyn posiada swoje atuty, ale za faworytów wymienionych gier należy uznać jednak gospodarzy.

Wykaz meczów zaplanowanych w ramach 20. kolejki IV. grupy wrocławskiej klasy A (za 90minut.pl) :

Foto-Higiena Błyskawica II Gać - KS Żórawina 8 maja, 11:00
Rapid Domaniów - Orzeł Pustków Wilczkowski 8 maja, 17:00