Pogrom w Strzelinie

Jadąc na mecz przedostatniej kolejki do Strzelina, każdy z zawodników KS Żórawina wiedział jak ważne jest zbliżające się spotkanie. Ew. strata punktów, przy zwycięstwie Olimpii Oleśnica, powodowała, że o utrzymaniu w okręgówce decydować będzie ostatni mecz z Polonią Środa Śląska. Dlatego, tak ważne było, żeby dobrze się zaprezentować na trudnym terenie i wywieźć ze Strzelina komplet punktów.

Drużyna podeszła do meczu bardzo zmobilizowana, co zaowocowało bramką Przemka Kiełcza już w 4 minucie ! Gospodarze złamali linię spalonego i "Aruna" w sytuacji sam na sam, posłał piłkę do siatki. Szybka bramka pozwoliła podopiecznym trenera Imianowskiego na złapanie trochę luzu w grze, jednak nie było mowy o odpuszczaniu. Graliśmy dobrze, choć może bez klarownych sytuacji, ale nie pozwalaliśmy na za wiele zawodnikom Strzelinianki. W okolicach 30 minuty, bliźniacza akcja do tej z początku meczu i tym razem szansę wykorzystuje Kamil Kaczmarek i wynik brzmi 0:2 dla gości ! Gdy wydawało, się , że zejdziemy na przerwę z takim rezultatem - sędzia dopatruje się zagrania ręką w naszym polu karnym i dyktuje "wapno". Strzał kapitana Strzelina jest oddany przy samym słupku, ale kapitalną paradą popisuje się Czarek i odbija piłkę !!!

Druga część gry zaczyna się od mocnego uderzenia, gdyż bramkę zdobywa znów "Aruna" i wynik to 0:3 ! Chwilę później doskonałym strzałem z woleja w długi róg popisuje się Bartek Skowroński, który będąc prawym obrońcą, świetnie włączył się do akcji ofensywnej i mamy 0:4 !!! Nasi zawodnicy jednak nie mieli chęci zwalniania obrotów i hat-trick kompletuje Przemek Kiełcz - 0:5 !!! W okolicach 75. minuty sędzia pokazuje drugą żółtą kartkę Bartkowi Skowrońskiemu i do końca meczu gramy w 10. Nie przeszkadza to jednak w zdobyciu bramki na 0:6, którą strzela Kamil Kaczmarek z podania Mateusza Królika.

Mimo, że po spotkaniu w Strzelinie, zapewniliśmy sobie miejsce w okręgówce na następny sezon, to jednak w ostatnim meczu z Polonią Środa Śląska, chcemy pokazać dobry futbol i powalczyć w korespondencyjnym pojedynku z KP Brzeg Dolny o 10. lokatę. Dlatego już dziś zapraszamy na spotkanie, które jest zaplanowane na sobotę 17.06 o godzinie 17:00 !!! Będzie to ostatni mecz w sezonie 16/17, więc tym bardziej warto pojawić się na żórawińskim obiekcie !