Okręgówka na start !

Sobotnim meczem w Środzie Śląskiej zostanie zainaugurowana runda wiosenna we wrocławskiej klasie okręgowej. Dziś okazało się, że w składzie szczuplejszym niż mogliśmy oczekiwać. Chodzi oczywiście o wycofanie się drużyny z Kondratowic. Długo mówiło się o możliwej fuzji Czarnych z A-klasową Polonią Wrocław, ale ostatecznie obie strony nie były w stanie się dogadać i ostatecznie na wiosnę zobaczymy w lidze 15 zespołów.

W przerwie zimowej doszło do wielu ciekawych ruchów kadrowych wśród zespołów walczących o mistrzostwo klasy okręgowej w strefie wrocławskiej. Jeszcze mocniejszy wydaje się być lider z Trzebnicy, który jesienią zgarnął pełną pulę i nie oddał przeciwnikom ani jednego oczka. Najbliżej utarcia nosa gwizdom Polonii byli gracze Żórawiny, którzy ulegli w Trzebnicy 2:3. Spore zmiany zaszły w Zachodzie Sobótka, który nie zamierza odpuścić walki o awans i wzmocnił swój skład zawodnikami, którzy występowali w wyższych klasach rozgrywkowych. Silniejszy wydaje się być również Energetyk Siechnice, który dokonał kilku bardzo ciekawych transferów. Niewiele zmian zaszło w Piaście Żerniki, który wiosną również powinien liczyć się w walce o awans - poukładaną i konsekwentną grą zdobyli w tym sezonie już sporo punktów i z pewnością będą liczyć się do końca w walce o awans do IV. ligi. Nowego trenera mają zawodnicy Czarnych Jelcz-Laskowice - Radosław Florek zastąpił Krystiana Pikausa, który objął zespół z Brzegu Opolskiego.

Z górnych rejonów tabeli przenieśmy się do strefy spadkowej. Do zmiany szkoleniowca doszło w Oleśnicy - Grzegorza Grafa zastąpił Mirosław Mularczyk. Poważne roszady personalne miały miejsce w ekipie Dolpaszu Skokowa. Z drużyną pożegnał się trener Zbigniew Mandziejewcz (objął posadę trenera w Kątach Wrocławskich) oraz 5 podstawowych zawodników. Z lepszej strony niż jesienią powinien pokazać się Brożec, którego młoda drużyna po nabraniu doświadczenia będzie groźna dla wszystkich. Po nieudanym początku sezonu, oddech złapali Zjednoczeni Łowęcice, którzy mają prawo oczekiwać, że wiosna będzie bardziej udana w ich wykonaniu.

Na koniec kilka słów o drużynach "szeroko pojętego" środka tabeli. Zarówno Brzeg Dolny, jak i Widawa Bierutów powinny dysponować podobną siłą rażenia jak jesienią. Do niewielkich zmian doszło również w szeregach Wratislavii Wrocław, więc kibice tych ekip mają prawo oczekiwać, że na wiosnę wymienione drużyny będą spisywać się co najmniej równie dobrze, jak przed przerwą zimową.